Rzeczpospolita Polska ubiega się o organizację Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022 w Łodzi, której tematem będzie rewitalizacja miast - globalne wyzwanie i warunek dalszego rozwoju aglomeracji na całym świecie.

Artykuł

Polska nagrodzona złotą statuetką za projekt pawilonu podczas EXPO w Astanie

10 września zakończyła się międzynarodowa wystawa EXPO 2017 w Astanie. W przeddzień zamknięcia wystawy, 9 września, rozdane zostały nagrody dla wystawców, którzy wnieśli znaczący wkład w sukces imprezy. Polski pawilon został nagrodzony złotą statuetką za projekt wystawienniczy.

Tradycją jest, iż w przeddzień zakończenia każdego EXPO odbywa się ceremonia wręczenia nagród, która obejmuje przyznanie statuetek i certyfikatów BIE dla wszystkich tych, którzy wnieśli znaczący wkład w sukces imprezy. Międzynarodowe jury składające się z dziewięciu członków odwiedziło każdy pawilon z 115 krajów i 22 międzynarodowych organizacji uczestniczących w EXPO 2017 w Astanie.

 Nagrody podzielone zostały na cztery różne kategorie. W kategorii pawilonów typu C (o powierzchni mniejszej niż 400 m2) Złota Nagroda za projekt wystawienniczy została przyznana Polsce, srebrna Słowacji, a brązowa Łotwie. Łącznie przyznano 24 statuetki. Ceremonia odbyła się w obecności premiera Kazachstanu, Bakhytzhana Sagintayeva, a także przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego BIE Steena Christensena oraz zastępcy sekretarza generalnego BIE Dimitriego Kerkentzesa.

 EXPO 2017 w Astanie zakończyło się 10 września. O tym, czy za 5 lat wystawa EXPO odbędzie się w Łodzi, zdecyduje Biuro Światowych Wystaw (BIE) już 15 listopada br.

 

 

wróć do aktualności