Rzeczpospolita Polska ubiega się o organizację Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022 w Łodzi, której tematem będzie rewitalizacja miast - globalne wyzwanie i warunek dalszego rozwoju aglomeracji na całym świecie.

Łódź ma olbrzymi potencjał jako miejsce na City Break – 1- lub 2-dniową wizytę w ramach dłuższego wyjazdu turystycznego.

Dziedzictwem historycznej wielokulturowości Łodzi jest m.in. największa w Europie żydowska nekropolia i mauzoleum Izraela Poznańskiego, uznane za największy żydowski grobowiec na świecie. Liczne pałace i fabryki będące świadectwem minionej epoki pozwalają turystom zrozumieć fenomen na skalę światową, jakim były fortuny tworzone przez rody ówczesnych fabrykantów.

Dziś, jako miasto kreatywne, Łódź jest organizatorem kilkudziesięciu festiwali m.in. Łódź Design Festival, Light Move Festival, Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, Łódzkich Międzynarodowych Spotkań Baletowych czy Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.

Ponadto, ulica Piotrkowska, Manufaktura, liczne szlaki turystyczne pozwalające na zgłębienie tajemnic Miasta, takie jak: Łódź Bajkowa, Murale, Księży Młyn, Szlak Dziedzictwa Filmowego czy Architektura Przemysłowa, sprawiają, że Łódź jest miejscem unikatowym, różnorodnym, a tym samym autentycznym i niezwykle ciekawym dla przybywających turystów.

Poznawaniu Łodzi sprzyja bogata oferta łódzkich restauratorów, a także baza hotelowa, która odpowiada na oczekiwania zarówno przedsiębiorców przybywających do Łodzi na spotkania biznesowe, jak i aktywnych studentów z polskich i zagranicznych uczelni. Unikalny klimat Łodzi tworzą również drobni rodzimi przedsiębiorcy, którzy swoje lokale sytuują w najbardziej turystycznie atrakcyjnych lokalizacjach.

Łódź jest coraz lepiej skomunikowana. Między innymi dzięki autostradom i drogom szybkiego ruchu, ale także dzięki Łodzi Fabrycznej - najnowocześniejszemu węzłowi multimodalnemu w Europie, jest miastem do którego można dotrzeć wyjątkowo szybko i bezproblemowo. W połączeniu z niezwykle szeroką ofertą atrakcji turystycznych, Łódź staje się miastem, które warto odwiedzić.