Rzeczpospolita Polska ubiega się o organizację Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022 w Łodzi, której tematem będzie rewitalizacja miast - globalne wyzwanie i warunek dalszego rozwoju aglomeracji na całym świecie.

Artykuł

Poznaj mieszkańców, którzy wspierają EXPO 2022 Łódź Polska.

Daniel Liebeskind, Marcin Gortat, Wojciech Popławski, Mariusz Wlazły – to jedne z wielu nazwisk znanych osób, które publicznie poparły kandydaturę Polski oraz miasta Łodzi do organizacji wystawy EXPO w 2022 roku. „Tempo rozwoju miasta Łodzi rokuje temu miastu świetlaną przyszłość” – powiedział Michał Urbaniak, muzyk i kompozytor znany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Co jeszcze mówili o Łodzi znani i lubiani?

Oprócz znanego na całym świecie Michała Urbaniaka, swój głos poparcia dla kandydatury do organizacji EXPO  w 2022 roku wyrazili także ludzie na co dzień parający się innymi profesjami. W ciepłych słowach o Łodzi mówił także znany polski inżynier chemik, a jednocześnie alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karkorum, Piotr Pustelnik.

„Łódź to przede wszystkim ludzie. To nietypowe w skali Europy społeczeństwo, które wyrosło na gruncie czterech kultur. EXPO dla Łodzi to szalenie istotna sprawa. To przekroczenie pewnej masy krytycznej oraz uświadomienie sobie, że mamy w Polsce takie miasto, o tak niesamowitym potencjale” – powiedział alpinista.

O kandydaturze do organizacji wystawy EXPO w pozytywnych słowach wypowiedział się także Jerzy Kwieciński, wiceminister ds. rozwoju oraz Adam Badowski ze znanej na całym świecie firmy CD Projekt.  Wśród osób popierających kandydaturę Polski oraz miasta Łodzi znaleźli się także znani sportowcy – żużlowiec Robert Miśkowiak, Marcin Gortat, koszykarz NBA oraz siatkarz i kapitan PGE Skry Bełchatów, Mariusz Wlazły. „Pierwsza Łódź, w której bywałem była bez charakteru, wyrazu, duszy. Dziś Łódź traktuję jak drugi nasz dom.” – powiedział były reprezentant polski.
 

Organizacja wystawy EXPO to szansa zarówno dla Polski, jak i miasta Łodzi, które jest liderem procesów rewitalizacyjnych w Polsce i Europie. O tym, czy za 5 lat międzynarodowa wystawa EXPO zostanie zorganizowana właśnie w Łodzi, zadecydują przedstawiciele Biura Wystaw Światowych (BIE) już 15 listopada br.

Zobacz więcej na naszym kanale YouTube http://bit.ly/2hfh0kQ

wróć do aktualności