Rzeczpospolita Polska ubiega się o organizację Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022 w Łodzi, której tematem będzie rewitalizacja miast - globalne wyzwanie i warunek dalszego rozwoju aglomeracji na całym świecie.

Światowa impreza otwiera przed organizatorami wiele możliwości.

Temat starań Łodzi o wygranie prawa do organizacji EXPO 2022 budzi wiele emocji. Jakie korzyści wynikają z działań mających na celu pozyskanie tej wielkiej imprezy?

Międzynarodowa promocja

Najbardziej oczywistym pożytkiem ze starań miasta jest czynna obecność na arenie międzynarodowej. Teraz Łódź prezentuje się jako pozytywne miasto nastawione na rozwój, które nie boi się wielkich wyzwań. To istotny element budowania rozpoznawalnej, przyjaznej marki.

Nowe możliwości

Starania o organizację EXPO oznaczają mnóstwo pomysłów. Chociaż nie wszystkie z nich zobaczą światło dnia, wiele w ogóle nie narodziłoby się bez katalizatora jakim jest wystawa światowa. Mogą zostać zrealizowane w przyszłości przy wsparciu nowych kontaktów, pozyskanych w czasie spotkań przygotowujących do potencjalnej organizacji EXPO.

Motywacja

Najbardziej liczy się… ruch! Dążenie do zorganizowania EXPO 2022 zamienia plany w rzeczywistość. Taka dawka energii przyczyni się do dalszych zmian na lepsze.