Rzeczpospolita Polska ubiega się o organizację Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022 w Łodzi, której tematem będzie rewitalizacja miast - globalne wyzwanie i warunek dalszego rozwoju aglomeracji na całym świecie.

Artykuł

Prezydent w Astanie: Łódź jest dobrze przygotowana do organizacji EXPO

Prezydent RP Andrzej Duda podczas Polsko-Kazachstańskiego Forum Gospodarczego zachęcał do przyjazdu do Łodzi, która stara się o organizację kolejnej wystawy Expo w 2022 roku.

Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze było kluczowym wydarzeniem podczas wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Kazachstanie. Na forum w Astanie spotkało się 250 przedsiębiorców z obu krajów. Największy nacisk położono na współpracę międzynarodową w sektorze rolnym, spożywczym i energetycznym.

Podczas Forum prezydent RP Andrzej Duda zachęcał jego uczestników do przyjazdu do Łodzi, na kolejną wystawę Expo w 2022 roku. Mówił, że ta kandydatura została dobrze przygotowana i oddaje drogę, jaką to poprzemysłowe miasto przeszło, by stać się dzięki rewitalizacji atrakcyjnym miejscem do życia.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, we współpracy z Ministerstwem Rozwoju. Eksportem towarów do Kazachstanu zajmuje się ponad 1400 polskich firm, a importem kazachskich do Polski około 100.

wróć do aktualności